První den ve školce

Nástup vašeho dítěte do školky je významným milníkem v životě celé rodiny. Dítě, které znalo do této chvíle jen nejbližší rodinu a známé, jde do nového prostředí.

Vyhraďte si na první den ve školce dostatek času. Už víte, do které třídy máte namířit. Při vstupu do šatny u dané třídy visí na nástěnce seznam dětí a k nim přiřazené obrázky. Naleznete zde jméno svého dítěte a podle symbolu pak snadno objevíte své místo v šatně. Do skříňky a botníku umístíte věci, které jste dítěti pro pobyt ve školce přinesli:
  • Pohodlná a bezpečná obuv s pevnou patou (bačkory)
  • Cvičky s bílou podrážkou
  • Pyžamo
S sebou si první den nezapomeňte vzít hrneček, který bude mít dítě na pitný režim, dále zubní kartáček a pastu . Po přezutí do bačkůrek už vstupujete do třídy. Rodiče i dítě se seznámí s paní učitelkou a asistentkou. Připravte se na to, že bude potřeba doplnit údaje v několika formulářích. Uvažujete-li o tom, že Vaše dítě bude vyzvedávat i někdo jiný než vy, musíte vyplnit formulář Pověření jiné osoby. Připravte si osobní údaje o dané osobě i její telefonní číslo.

Domluvte se s paní učitelkou, jak konkrétně bude probíhat adaptace vašeho dítěte ve školce. Domluvené dodržujte jak směrem k dítěti, tak i ke školce.

Pár tipů na závěr:

1.   Sledujte nástěnky – zde najdete pozvánky na akce, informace týkající se dění ve školce aktuální vzdělávací plán, který ve třídě probíhá (říkanky, písničky, téma týdne)

2.   Sledujte webové stránky školky, kromě důležitých informací o organizaci (kontakty, informace o platbách, školní řád apod.) zde naleznete také celoroční plán kulturních akcí a přehled o dění ve školce.

3.   Oblečení a obuv pro děti – vybírejte pro děti oblečení pohodlné a takové, u kterého nebude vadit, že se zašpiní. Myslete i na to, aby bylo dítě v oblasti oblékání co nejvíce samostatné. Ideálně kalhoty na gumu, obyčejné tričko, boty na suchý zip. Veškeré oblečení popište jménem dítěte a značkou, kterou dítě pozná.