Stálé projekty

Františkův cestovatelský deník a Fanynka pomáhá

František se vydává (stejně jako loni) na turné s dětmi z Červené třídy. Fanynka je velká pomocnice, učí se s dětmi zapojovat do běžných domácích prací.

Františkův cestovatelský deník - 2021

Co dělat, když se u vás doma objeví František nebo Fanynka?
Děti mají možnost vzít Františka na výlet nebo mu ukázat něco zajímavého ze svého života. Děti mají možnost aktivně se zapojit s Fanynkou do běžných domácích prací a podílet se na nich. Děti vědí, že jsou František s Fanynkou vzácná návštěva a že je třeba zacházet s nimi ohleduplně.

Čím mohu přispět jako rodič při Františkově putování a návštěvě Fanynky doma?
Mohu je vyfotit s dítětem v akci.

Co se bude dít dál?
Fotografii zašlu na email: mskostomlatynl@gmail.com. Tyto fotografie budou vloženy do deníků Františka a Fanynky, které jsou dětem volně k dispozici. Smyslem tohoto projektu je sdílení zkušeností a zážitků s dětmi v MŠ.

Festival Den poezie - Putovní výstava

Mateřská škola Kostomlaty nad Labem, příspěvková organizace ve spolupráci s Obecním úřadem Kostomlaty nad Labem a Mateřskou školou Pampeliška Lysá nad Labem pořádá od 1. do 30. listopadu „Putovní výstavu“ v rámci Festivalu Den poezie.

Prohlídka výstavy - 2021

Festival Den poezie se koná každoročně na počest narození Karla Hynka Máchy, koordinátorem festivalu je Společnost poezie z.s.

Hravá angličtina

Hravá angličtina je projekt, který propojuje naši Mateřskou školu se Základní školou Kostomlaty nad Labem. V rámci projektu ZŠ "Učíme se učit" budou od října 2022 v pravidelné frekvenci jednou měsíčně učit žáci devátého ročníku děti z MŠ základům anglického jazyka formou konverzace a her. Témata obsahu jsou zaměřena na tyto základní okruhy: rodina, barvy, počítání 0-10, zvířata a pozdravy.

Celé Česko čte dětem

Tento projekt bude ve školním roce 2022/2023 probíhat od října ve spolupráci se Základní školou Kostomlaty nad Labem formou pátečního předčítání dětí dětem v Zelené a Žluté třídě v dopoledních hodinách.

Předčítání dětem - 2022

Od měsíce února 2023 se mohou do projektu zapojit také rodiče dětí ve svých kmenových třídách v rámci čtení při odpočinku dětí každé pondělí 12:15 - 12:45.

Se Sokolem do života

Projekt Se Sokolem do života se zaměřuje na nejmladší generaci - předškolní děti.

Je rozdělený do tří kategorií podle obtížnosti, aby vyhovoval růstu a vývoji dětí v předškolním věku. Má podobu pravidelného cvičení dětí v tělocvičně ZŠ Kostomlaty nad Labem dle daných metodik Sokola.

GIVT

MŠ je zapojena do charitativního projektu, který podporuje neziskové organizace, tedy i nás.

Chcete-li nás podpořit, začněte zde.