PROJEKTY

Projekty "FRANTIŠKŮV CESTOVATELSKÝ DENÍK" a "FANYNKA POMÁHÁ"
František se vydává (stejně jako loni) na turné s dětmi z Červené třídy. Fanynka je velká pomocnice, učí se s dětmi zapojovat do běžných domácích prací.
Co dělat, když se u vás doma objeví František nebo Fanynka?
Děti mají možnost vzít Františka na výlet nebo mu ukázat něco zajímavého ze svého života. Děti mají možnost aktivně se zapojit s Fanynkou do běžných domácích prací a podílet se na nich.
Děti vědí, že jsou František s Fanynkou vzácná návštěva a že je třeba zacházet s nimi ohleduplně.

Čím mohu přispět jako rodič při Františkově putování a návštěvě Fanynky doma?
Mohu je vyfotit s dítětem v akci.

Co se bude dít dál?
Fotografii zašlu na email: mskostomlatynl@gmail.com
Tyto fotografie budou vloženy do deníků Františka a Fanynky, které jsou dětem volně k dispozici. Smyslem tohoto projektu je sdílení zkušeností a zážitků s dětmi v MŠ.FESTIVAL DEN POEZIE 2021 - Putovní výstava 1. - 30. listopadu 2021


MATEŘSKÁ ŠKOLA KOSTOMLATY NAD LABEM, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

ve spolupráci s Obecním úřadem Kostomlaty nad Labem Mateřskou školou Pampeliška Lysá nad Labem pořádá od 1. do 30. listopadu 2021 „Putovní výstavu“ v rámci Festivalu Den poezie.

V prostorách MŠ Kostomlaty nad Labem, Obecního úřadu v Kostomlatech nad Labem a MŠ Pampeliška Lysá nad Labem se koná v rámci Festivalu Den poezie  od 1. 11. do 30. 11. 2021  "Putovní výstava" autorských básní, dětských ilustrací a výtvarných prací.
FESTIVAL DEN POEZIE
se koná každoročně na počest narození Karla Hynka Máchy.
Koordinátorem festivalu je Společnost poezie z.s. a tématem letošního ročníku je „Božská komedie“. 
www.denpoezie.cz
Projekt "Hravá angličtina" v Červené třídě

Hravá angličtina je projekt, který propojuje naši Mateřskou školu se Základní školou Kostomlaty nad Labem. V rámci projektu ZŠ "Učíme se učit" budou od října 2022 v pravidelné frekvenci jednou měsíčně učit žáci devátého ročníku děti z MŠ základům anglického jazyka formou konverzace a her. Témata obsahu jsou zaměřena na tyto základní okruhy:
rodina, barvy, počítání 0-10, zvířata, pozdravy


Projekt "Celé Česko čte dětem" 


Tento projekt ve školním roce 2022/2023 bude probíhat od měsíce října ve spolupráci se Základní školou Kostomlaty nad Labem formou pátečního předčítání dětí dětem v Zelené a Žluté třídě v dopoledních hodinách.
Od měsíce února 2023 se mohou do projektu zapojit také rodiče dětí ve svých kmenových třídách v rámci čtení při odpočinku dětí každé pondělí 12:15 - 12:45.


GIVT:


MŠ je zapojena do charitativního projektu, který podporuje neziskové organizace, tedy i nás.

Chcete nás podpořit? Podívejte se, jak na to zde.


Projekt "Se Sokolem do života"


Projekt Se Sokolem do života se zaměřuje na nejmladší generaci - předškolní děti. Je rozdělený do tří kategorií podle obtížnosti, aby vyhovoval růstu a vývoji dětí v předškolním věku. Má podobu pravidelného cvičení dětí v tělocvičně ZŠ Kostomlaty nad Labem dle daných metodik Sokola.
Projekt začíná v říjnu 2022.