Festival Den poezie 2022

aktuálně vystavujeme:

7. 11. - 18. 11. 2022
Nymburk - vstupní hala Městského úřadu

Děti z naší mateřské školy si pro vás připravily výtvarné práce k Putovní výstavě ke Dni poezie s názvem "Je včera, bude dnes a byla zítra" (Jan Skácel).
Na této výstavě má možnost široká veřejnost shlédnout výtvarné vyjádření dětí k vybraným básním Jana Skácela. Na všech pracích se podílely děti z Červené, Zelené a Žluté třídy MŠ Kostomlaty nad Labem, která se již třetím rokem do tohoto festivalu aktivně zapojuje.
Vzhledem k tomu, že naše mateřská škola pracuje v systému Začít spolu (Step by step) a využívá metody a principy pedagogiky Marie Montessori, bylo pro nás důležité, aby se děti podílely po celou dobu příprav a realizace na tomto projektu komplexně. V centru knihy si poslechly jednotlivé básně, měly možnost o nich diskutovat, vyjádřit své představy a záměr jednotlivých básní, zkoušely si vyjádřit také své představy pohybem při hudbě. Výtvarné techniky, byly voleny učitelkami tak, aby se na pracích mohly podílet děti všech věkových skupin. V rámci hodnotícího kruhu děti poté sdílely své pocity a názory na svá hotová díla a zkoumaly, jak téma uchopily ostatní třídy.
Výběr z aktivních činností dětí je možné na výstavě také vidět formou přiložených fotografií. Součástí tohoto projektu jsou také výlety jednotlivých tříd do výstavní síně Městského úřadu Nymburk, aby  práce dětí  byla propojena s reálným prostředím okolního světa.

Festival Den poezie je celorepublikový, koná se pro přihlášené organizace již od roku 1999 na počest narození Karla Hynka Máchy a vždy má určitý podtitul. Jelikož v tomto roce uplynulo 100 let od narození básníka Jana Skácela (7.2.1922 - 7.11.1989), organizátoři festivalu  (Společnost poezie z.s.) věnují pozornost tomuto významnému básníkovi, jehož tvorba je známa nejen pro dospělé, ale také pro děti.

Srdečně vás na naši výstavu zveme a přejeme vám příjemné chvilky s touto poezií.

Pokud vás naše akce zaujala je možné získat více informací na naších internetových stránkách:
www.mskostomlatynl.cz

odkazy do fotogalerií: